Oko mix Tovar Zábradlie, vaša bezpečnosť

Zábradlie, vaša bezpečnosťPodliehanie módnym trendom

Exteriérové schodisko dostáva viac zabrať ako interiérové. Zvykneme oňho opierať bicykle, popíname na ňom brečtan alebo iné okrasné rastliny. Pravidelnou údržbou sa postaráme o to, aby sa nestal čiernou ovcou rodinného domu s pozemkom. Zábradlie tvorí dôležitú súčasť celku. https://www.gabco.sk/vymente-svoje-stare-zabradlie-za-ine/ na rozdiel od schodiska je menej trvácne a prekvapivo podlieha módnym trendom.

zábradlí

So zábradliami sa viaže príbeh

Výjav, keď malí chlapci skúsia oblízať zábradlie pokryté ľadom, je čoraz ojedinelejší. Ak zalovíme v pamäti, zistíme, že sa nám so zábradlím tiež viažu tie najrozmanitejšie spomienky. V rannom detstve slúži ako dobrá preliezačka, potom na ňom vysedávame s frajermi a frajerkami. Výmyselník si cestu z horných poschodí poctivo smerom dolu po schodoch neodkráča, ale sa zvezie po zábradlí ako komiksová postavička.

Nehrdzavejúca oceľ teraz hitom

Kovové zábradlia votknuté do fasády domu pri údere dunia a na okamih svojím zvukom rozvibrujú interiér. Drevo podlieha poveternostným podmienkam, a preto je potrebné do budúcnosti počítať s tým, že ho budeme musieť po niekoľkých desaťročiach vymeniť. Zábradlie z nehrdzavejúcej ocele vyzerá efektne. Na Slovensku si pre svoj subtílny a moderný vzhľad našiel svojich obdivovateľov. Toto jednoduché riešenie sa na verejných priestranstvách nachádza v hojnom počte.

schodiště

Schodiská naprieč storočiami

S tvarmi zábradlí sa najviac pohral rozšafný barok a koketná secesia. K modernej architektúre sa hodia jednoduché tvary zábradlí, aby zapadli do prísnej geometrickej formy. Niektoré schodiská podľa zámeru architektov zostávajú bez zábradlí. Ak tvorcovia myslia nielen na výsledný atraktívny vzhľad, ale aj na deti a seniorov, potom schodisku nebude absentovať táto veľmi dôležitá praktická stránka.

Zábradlie, vaša bezpečnosť
5 (100%)2